Metoda Beyond

Współczesna stomatologia daje pacjentom wiele możliwości. Pozwala odzyskać piękny, zdrowy uśmiech i tym samym pozbyć się wszelkich kompleksów. Wybielanie zębów nie jest dziś fanaberią, a jednym z podstawowych zabiegów pomagających przywrócić zębom utraconą biel. Bo jak wiadomo, bielsze zęby to lepsze samopoczucie, większa pewność siebie, atrakcyjniejszy wygląd.

Zęby mogą przebarwiać się z różnych powodów. Winne mogą być używki, przyjmowane leki oraz ciemne i barwiące produkty żywnościowe lub napoje. Przebarwienia mogą pojawiać się również w wyniku odkładania się osadów, niedostatecznej higieny jamy ustnej oraz na skutek przebytych urazów. Polecane przez dentystów wybielanie lampą Beyond doskonale sobie radzi z tego typu przebarwieniami. Jest również bardzo skuteczne i jednocześnie bezpieczne, gdyż wykonywane jest pod okiem stomatologa.

Takie wybielanie zębów zapewnia też o wiele trwalsze efekty niż metody kosmetyczne czy domowe. Niemal każdy kto zdecyduje się na zabieg wybielania zębów lampą Beyond zobaczy znaczącą zmianę koloru zębów. Bielsze zęby w krótkim czasie to główna zaleta wybielania lampą Beyond.

Informacje o metodzie beyond

Pacjenci, którzy zastanawiają się nad wybielaniem lampą Beyond zadają sobie dwa podstawowe pytania: czy takie wybielanie jest bezpieczne i czy boli? Zacznijmy od tego, że lampa Beyond jest w pełni bezpieczna dla zębów. Zimne światło w żaden sposób nie podrażnia nerwów. Również środek wybielający nie ma negatywnego wpływu ani na zęby, ani na szkliwo. Beyond nie niszczy szkliwa. Sam zabieg jest bezbolesny. Tylko u niektórych pacjentów z cieńszym szkliwem może wystąpić wrażenie lekkiego pieczenia.

Na czym polega wybielanie lampą Beyond i jak to wygląda? Zabieg jest jednorazowy. Zazwyczaj trwa od 45 do 60 minut, w zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania przebarwień. W trakcie jego trwania, dentysta nakłada na zęby specjalny żel wybielający, który następnie jest aktywowany przez światło akceleratora. Akcelerator ma na celu przyspieszenie przenikania żelu przez szkliwo do zębiny. Żel nakłada się na zęby trzy razy, a każde naświetlenie trwa około 15 minut. Końcowym efektem wybielania są bielsze zęby – zazwyczaj zęby stają się jaśniejsze od 5 do 14 ocieni według skali VITA. Uwaga! Przed przystąpieniem do zabiegu wybielającego, należy wyleczyć wszystkie ubytki, usunąć kamień i osad, a także upewnić się, że wszystkie plomby są szczelne.
Trzeba mieć jednak świadomość ,że wypełnienia się nie wybielają ,więc może być konieczna ich korekta po zabiegu.

Przeciwwskazania

Wybielanie lampą Beyond jest w pełni bezpieczne i nie niesie za sobą żadnego ryzyka. Tylko u znikomej ilości pacjentów mogą wystąpić skutki uboczne w postaci nadwrażliwości zębów, smug czy plamek. Warto jednak wspomnieć, że pojawienie się smug może być związane ze stabilizacją koloru i że takie smugi utrzymują się nie dłużej niż dwa tygodnie. A co z przeciwwskazaniami? Czy każda osoba mająca przebarwienia na zębach może się poddać zabiegowi wybielającemu?

Mimo, że lampa Beyond to jedna z bezpieczniejszych metod wybielania, to jednak nie zaleca się jej kobietom w ciąży i karmiących piersią. Zabiegowi wybielania nie powinny poddawać się osoby młode, zwłaszcza przed ukończeniem 16 roku życia oraz dzieci z zębami mlecznymi. Przeciwwskazaniem mogą być również choroby i stany zapalne dziąseł, jak również uszkodzone szkliwo. Wybielanie lampą Beyond nie jest możliwe u osób, które mają niewyleczone ubytki. Nie jest możliwe również u pacjentów chorujących na przewlekłe choroby takie, jak astma, epilepsja, choroba Parkinsona.

Zalety

Wybielanie zębów lampą Beyond to przede wszystkim gwarancja zaskakujących rezultatów. Lampa radzi sobie ze większością przebarwień , również tymi opornymi i zaawansowanymi. Szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku osób, u których przebarwienia są wynikiem palenia tytoniu, picia czerwonego wina czy kawy, a także stosowania leków.

Ogromnym atutem wybielania tą metodą są szybkie efekty. Wyraźnie bielsze zęby (nawet o kilka odcieni) uzyskuje się już po jednym zabiegu. W przeciwieństwie do innych metod wybielania, lampa Beyond zapewnia naprawdę długotrwałe efekty. W zależności od indywidualnych czynników, efekt bielszych zębów może utrzymywać się od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Warto też podkreślić, że wybielanie lampą Beyond jest w 100% bezpieczne! Zabieg nie jest bolesny i nie powoduje żadnego dyskomfortu. Jest też bardzo wygodny. Cały proces wybielania (od A do Z) przeprowadzany jest przez dentystę w gabinecie, dzięki czemu pacjent nie musi niczego samodzielnie wykonywać w domu.

Bezpieczeństwo zębów

Czy zęby podczas wybielania lampą Beyond są bezpieczne? Oczywiście, że tak! Ta metoda wybielająca jest w 100% bezpieczna zarówno dla zębów, jak i dziąseł. Sekretem bezpieczeństwa tejże metody wybielającej jest zastosowanie zimnego światła. Lampa Beyond nie wytwarza ciepła czy promieniowania ultrafioletowego, które mogą być szkodliwe dla zębów. W przypadku lampy Beyond proces rozjaśniania zębów katalizowany jest przez zimne światło, które nie powoduje podrażnienia nerwów.

Ceny wybielania w naszych gabinetach

DENTAURUS to sieć nowoczesnych klinik stomatologicznych. Nasze gabinety można znaleźć w Toruniu, Gdańsku oraz Koszalinie. Zadowolenie naszych pacjentów jest dla nas priorytetem. Dokładamy wszelkich starań, aby oferować atrakcyjne, przystępne ceny przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości usług.

Jedną z naszych specjalności jest wybielanie zębów lampą Beyond. Stosujemy wyłącznie najlepsze środki wybielające oraz wysokiej klasy, najnowocześniejsze lampy. Ile to kosztuje? Profesjonalne wybielanie zębów metodą Beyond przeprowadzane w jednej z naszych klinik DENTAURUS to koszt około 600 zł. Gwarantujemy satysfakcjonujące oraz długotrwałe efekty!

Opinie o lampach beyond

System Beyond jest w pełni bezpieczny, skuteczny i co najważniejsze – zapewnia szybkie efekty. W niespełna godzinę zęby mogą stać się bielsze nawet o kilka odcieni. Liczne opinie na temat tego typu wybielania potwierdzają tylko jego skuteczność. Efekty przed i po są wyraźnie widoczne. Lampa Beyond radzi sobie nawet z najtrudniejszymi przebarwieniami. Zęby po wybieleniu nie stają się bardziej chłonne na przebarwienia, aczkolwiek zaleca się, aby zaraz po zabiegu zastosować „białą dietę”.