Stomatologia estetyczna

Zadbany i piękny uśmiech jest wizytówką człowieka. Ładne zęby podnoszą pewność siebie i zachęcają do nieskrępowanego uśmiechu. Człowiek wygląda młodziej i sprawia wrażenie bardziej pogodnego. Jak osiągnąć ten efekt? Odpowiedź przynosi stomatologia estetyczna.

Tak naprawdę mało kto może pochwalić się perfekcyjnym uśmiechem danym przez naturę. Wiek, higiena jamy ustnej, dieta, palenie papierosów – to tylko niektóre z czynników wpływających na wygląd zębów. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje skutecznymi i bezinwazyjnymi metodami poprawy wyglądu zębów. Jedną z nich stanowią licówki porcelanowe.

Na czym polega poprawa uśmiechu z zastosowaniem licówek?

Licówki to cieniutkie płatki porcelany, które trwale cementuje się do przedniej (licowej) powierzchni zębów. Przed zacementowaniem ząb wymaga delikatnego oszlifowania. W czasie oczekiwania na wykonanie indywidualnie dopasowanych licówek porcelanowych, pacjent nosi licówki tymczasowe – najczęściej wykonane z akrylu. Trwałość licówek jest wysoka. Przy zachowywaniu należytej higieny jamy ustnej i systematycznych wizytach u stomatologa licówki można nosić nawet przez kilkanaście lat, zanim zaczną wymagać wymiany.

Ta metoda doskonale sprawdza się, gdy pacjentowi zależy na poprawieniu kształtu i koloru zębów. Za pomocą licówek można zlikwidować diastemy (przerwy pomiędzy zębami), delikatnie wyrównać długość zębów i poprawić ich kształt. Licówki skutecznie maskują przebarwienia i nieznaczne urazy zębów – np. ukruszony brzeg sieczny zęba. Porcelana jest materiałem odpornym na tworzenie się osadów, w tym odkładanie płytki nazębnej. Dlatego zęby pokryte porcelaną są w dużej mierze zabezpieczone przed rozwojem próchnicy. Porcelana nie odbarwia się pod wpływem diety czy dymu papierosowego. Picie kawy, herbaty, soków czy czerwonego wina nie zaszkodzi bieli uśmiechu.

W ramach stomatologii estetycznej wykonuje się także zabiegi poprawiające oprawę zębów, a więc linię dziąseł. Nasi stomatolodzy przeprowadzają zabiegi takie, jak: pokrywanie recesji dziąseł, likwidacja uśmiechu dziąsłowego, wyrównanie przebiegu girlandy dziąsłowej, usuwanie przerostów dziąsłowych. Zapraszamy na konsultacje estetyczne do gabinetów Dentaurus w Gdańsku i Toruniu