Licówki

Licówki to jeden z najprostszych, a zarazem najmniej inwazyjnych sposobów na idealnie białe i piękne zęby. Maskują wszelkie nieprawidłowości i niedoskonałości uzębienia. W krótkim czasie, a co najważniejsze – całkowicie bezboleśnie, pozwalają odzyskać estetyczny uśmiech. Licówki wykonuje się nie tylko w przypadku wad zgryzu, ale również aby zamaskować przebarwienia, pęknięcia i defekty szkliwa, skorygować ich kształt czy wielkość. Licówki to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które próbowały wybielania zębów, ale zabieg nie przyniósł pożądanych efektów.

Czym są licówki? To specjalne nakładki (cieniutkie płatki), które przykleja się na przednią powierzchnię niedoskonałych i mało estetycznych zębów tak, aby widocznie poprawić ich wygląd. Licówka nadaje wymarzony wygląd bez konieczności poddawania się długotrwałemu leczeniu stomatologicznemu. Estetyczne nakładki wykonuje się najczęściej w przypadku trwałych przebarwień, których nie można się pozbyć poprzez wybielanie zębów, a także uszkodzeń mechanicznych powstałych na skutek jakiegoś urazu. Uwaga! Aby założyć licówki najczęściej niezbędne jest delikatne szlifowanie zębów, które odbywa się po podaniu znieczulenia. W wybranych przypadkach stosuje się licówki „non prep”, które nie wymagają szlifowania zęba.

Rodzaje licówek

Do najbardziej popularnych licówek zalicza się licówki porcelanowe i kompozytowe. Te pierwsze, choć nieco droższe, uznawane są przez dentystów za najbardziej trwałe i wytrzymałe. Co więcej, nie są podatne na przebarwienia, ani osadzanie się kamienia nazębnego, co niestety zdarza się licówkom kompozytowym. Ze względu na powyższe różnice w naszej klinice wykonujemy wyłącznie licówki porcelanowe, tak by efekt kosmetyczny spełniał oczekiwania pacjenta. Licówki porcelanowe to efekt wymarzonego uśmiechu osiągany w krótkim czasie oraz z minimalną ingerencją w tkanki zęba. Jakie jeszcze są zalety licówek? Dentyści chwalą licówki za to, że stwarzają one nieograniczone możliwości indywidualnej charakterystyki, pozwalają odmłodzić uśmiech i tym samym cały wygląd, pomagają skorygować kształt zębów, wydłużyć lub skrócić zęby, a porcelana z której są wykonane zachowuje swoje właściwości na długie lata.

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe uznawane są za najlepsze. Mimo, że są dość cienkie, są bardzo trwałe. Odznaczają się także wysokimi walorami estetycznymi. Dzięki temu, że charakteryzują się stopniem przezierności zbliżonym do naturalnych zębów, idealnie wpasowują się w naturalne uzębienie. To dzięki nim możemy uzyskać tzw. hollywoodzki uśmiech. Dużym atutem nakładek porcelanowych jest ich odporność na przebarwienia i osadzanie się kamienia nazębnego. Licówka porcelanowa to doskonała alternatywa dla koron ceramicznych oraz uzupełnień metalowo-ceramicznych.

Zastosowanie licówek porcelanowych jest bardzo szerokie. Nakładki z porcelany świetnie sprawdzają się do pokrywania przebarwień różnego pochodzenia, korygowania położenia zęba w łuku, zamykania diastemy, korygowania kształtu i koloru zębów. Warto w tym miejscu podkreślić, że nakładki porcelanowe są o wiele cieńsze niż kompozytowe, dzięki czemu prezentują się naprawdę doskonale. Uwaga! Licówki porcelanowe wymagają wcześniejszego pobrania wycisków, dlatego ich nakładanie odbywa się zazwyczaj na dwóch wizytach.

Cennik – Ile kosztują licówki?

Cena licówek uzależniona jest od wielu czynników. Pod uwagę należy wziąć m.in. materiał z jakiego licówka ma zostać wykonana, a także ilość licówek. Pojedyncza nakładka zawsze będzie kosztować mniej niż cały komplet licówek. Warto również pamiętać, że cena licówki porcelanowej będzie wyższa niż koszt licówek kompozytowych. Gabinet stomatologiczny DENTAURUS dokłada wszelkich starań, aby swoim pacjentom zapewniać atrakcyjne, niewygórowane ceny przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów usług. I tak na przykład licówka ceramiczna to koszt od 1490-1990 zł za sztukę. Aby poznać szczegółowe ceny naszej oferty, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami. Możecie również odwiedzić nas w jednej z naszych klinik i zapoznać się z proponowanym cennikiem. Kliniki stomatologiczne DENTAURUS zlokalizowane są w trzech miastach: Toruniu, Koszalinie i Gdańsku.

Opinie dentystów

Dentyści są zgodni co do tego, że licówki to jedna z najlepszych i najłatwiejszych metod na odzyskanie pięknego uśmiechu. Stomatolodzy bardzo często podkreślają, że nałożenie nakładek znacznie odmładza nie tylko sam uśmiech, ale również całą twarz. Biorąc pod uwagę fakt, że piękny uśmiech jest oznaką zdrowia i witalności, warto zainwestować w licówki, które taki uśmiech zapewnią. Licówki skutecznie korygują wady zgryzu i pomagają nadać zębom odpowiedni kształt. Nasi pacjenci twierdzą często, że licówki to nowe, lepsze życie. Dzięki wymarzonemu wyglądowi czują się pewniejsi siebie, stają się bardziej otwarci i kontaktowi.

Efekty licówek – przed i po

Jakie są efekty po nałożeniu licówek? To zależy od indywidualnych oczekiwań pacjenta ,które ustalane są jeszcze przed rozpoczęciem właściwej pracy. Decyzję co do długości kształtu i koloru zębów podejmujemy wspólnie z pacjentem na podstawie wcześniejszej wizualizacji. Kryterium jest jedno-decyduje satysfakcja pacjenta. Wzajemne zrozumienie pozwala wykorzystać naszą wiedzę i umiejętności aby uzyskać wymarzony przez pacjenta nowy uśmiech!