Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów to nieinwazyjny i całkowicie bezbolesny zabieg stomatologiczny, którego istotą jest czyszczenie uzębienia. Polega na usunięciu płytki nazębnej oraz powierzchniowych przebarwień za pomocą specjalnego urządzenia. Jak pokazują opinie dentysty, powinien być regularnie wykonywany zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Jak wygląda zabieg? Stomatolog korzysta ze specjalnej piaskarki. Za pomocą tego urządzenia możliwe jest rozpylenie piasku dentystycznego pod wysokim ciśnieniem i z odpowiednią ilością wody. Docierając do nawet najtrudniej dostępnych powierzchni zębów, przeprowadza czyszczenie uzębienia.

Dlaczego warto wykonać piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów jest zabiegiem stanowiącym uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej. Biorąc pod uwagę fakt, że nie zawsze pamiętamy o dokładnym szczotkowaniu uzębienia po każdym posiłku, a ponadto często zęby myjemy krócej niż jest to zalecane, na powierzchni bardzo szybko odkłada się płytka nazębna. Nieusuwana prowadzi do rozwoju próchnicy.

Czyszczenie zębów piaskiem dentystycznym ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na uzyskanie ładnego i bielszego uśmiechu. Umożliwia dokładne usunięcie resztek pokarmowych, zapobiegając osadzaniu się kamienia nazębnego oraz rozwojowi próchnicy. Ponadto jest niezbędnym zabiegiem przed stomatologicznym wybielaniem zębów.

Efekty i rezultaty

Piaskowanie zębów daje zadowalające rezultaty u każdego. To, jak często należy go przeprowadzić, zależy przede wszystkim od indywidualnej skłonności do powstawania osadu. Częstotliwość wpływa jednak na efekty – im częściej przeprowadzany jest zabieg, tym uzyskane rezultaty dłużej się utrzymują. Należy jednak przy tym zachować odpowiednie odstępy czasu między zabiegami.

Już jednorazowy zabieg piaskowania pozwala delikatnie rozjaśnić zęby – dzięki usunięciu powierzchniowych osadów. Ponadto rezultaty obejmują również poprawę estetyki uzębienia dzięki rzadziej odkładającemu się kamieniowi. Zabieg zmniejsza ryzyko próchnicy. To wystarczające powody, dla których tego rodzaju czyszczenie należy przeprowadzać regularnie.

Cena za usługę

Jeśli chodzi o piaskowanie zębów, cennik podaje koszt wahający się w granicach 100-150 zł. Nie jest to duża kwota, biorąc pod uwagę fakt wykonywania czyszczenia w co najmniej kilkumiesięcznych odstępach czasowych. Jeżeli chcesz poddać się piaskowaniu, sprawdź ceny zabiegu w pakiecie z innymi usługami.