Leczenie nadwrażliwości

Nadwrażliwość zębów jest uciążliwą i niekomfortową przypadłością, która dotyka coraz większe grono pacjentów. Chociaż dotyka przede wszystkim dorosłych, nadwrażliwość występuje również u dzieci. Objawia się bólem, który często pojawia się po spożyciu zimnego , kwaśnego a rzadziej gorącego lub słodkiego jedzenia.

Nadwrażliwość zębów ma wiele przyczyn, ale często spowodowana jest cofaniem się dziąseł i odsłanianiem korzeni zębowych. Nierzadko winę ponosi za to uszkodzenie lub ścieranie szkliwa chroniącego unerwioną część zęba czyli zębinę . Niekiedy nadwrażliwość może pojawiać się po wybielaniu zębów, a nawet po założeniu wypełnienia.

Nasze metody leczenia

Nasz gabinet stomatologiczny proponuje skuteczne metody zwalczania nadwrażliwości zębów. Ich istotą jest zamykanie zewnętrznych ujść kanalików oraz zmniejszenie średnicy kanalików zębinowych. W ten sposób odczuwanie zwiększonej wrażliwości uzębienia zostanie wyeliminowane. Proponujemy zarówno laserowe leczenie nadwrażliwości, jak i stosowanie zabiegów z wykorzystaniem substancji o właściwościach uszczelniających lub wypełniaczy na bazie odpowiednich materiałów.

Cena

Cennik leczenia nadwrażliwości obejmuje kilka dostępnych zabiegów, które wykonuje nasz dentysta. Dokładne ceny przedstawia stomatolog po przygotowaniu planu leczenia. Orientacyjnie – koszt laserowego usuwania nadwrażliwości waha się w granicach 100-150 zł za każdego zęba.