Ortodoncja

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem wad zgryzu. Obecnie dzięki zastosowaniu aparatów stałych czas leczenia znacznie się skrócił, przeciętnie wynosi on od 1,5 roku do 2 lat. Również skuteczność leczenia jest znacznie wyższa niż w przypadku konwencjonalnej terapii. Dodatkowo dzięki zastosowaniu przeźroczystych zamków, aparaty stałe mogą być praktycznie niezauważalne!

W klinice Dentaurus Gdańsk obserwujemy również wzrost zainteresowania leczeniem z użyciem zamków samoligaturujących. Są one zdecydowanie mniej widoczne od tradycyjnych, pozwalając jednocześnie na skrócenie okresu leczenia, a także zmniejszenie ilości wizyt kontrolnych. Co ciekawe, nie ma górnej granicy wieku w jakim można założyć aparat. Zależy to jedynie od dobrej woli i cierpliwości pacjenta.

Leczenie u ortodonty – dlaczego warto?

Przede wszystkim dla zdrowia. Choć głównym motywem, którym kierują się pacjenci jest estetyka uśmiechu, to nie powinniśmy zapominać o tym, że wady zgryzu oddziałują na zdrowie zębów, jamy ustnej, stawów skroniowo-żuchwowych, a w perspektywie także całego organizmu. Krzywe, stłoczone zęby sprzyjają nawracającym stanom zapalnym i rozwojowi próchnicy w trudno dostępnych do leczenia miejscach. Taki zgryz jest bardziej narażony na rozwój chorób przyzębia. Niewłaściwe umiejscowienie zębów w łukach przyczynia się do wad wymowy, zaburza rysy twarzy, bywa też przyczyną przewlekłych bólów głowy.

Stomatolog ortodonta dobierze najodpowiedniejszą metodę leczenia, dzięki której już po kilkunastu miesiącach będzie można cieszyć się nie tylko pięknym, lecz przede wszystkim zdrowym uśmiechem. W skali całego życia noszenie aparatu jest jedynie epizodem. Nie warto odwlekać konsultacji u ortodonty, nawet w dorosłym wieku. Zapraszamy do naszych gabinetów w Toruniu i Gdańsku.

Przeczytaj również: Zalecenia ortodontyczne

© Copyright - Dentaurus 2018