FAQ

Krwawienie dziąseł jest najczęściej objawem stanu zapalnego. Paradoksalnie najgorszą rzeczą jaką można w tej sytuacji zrobić jest zaprzestanie szczotkowania zębów. Pogorszenie higieny jamy ustnej zaowocuje bowiem zaognieniem stanu zapalnego.

Przyjmuje się, że kobieta w ciąży powinna unikać wszelkich czynników zwiększających ryzyko nieprawidłowego rozwoju dziecka, a niewątpliwie jednym z nich jest promieniowanie RTG.

Ból zęba po założeniu wypełnienia u dentysty jest dość częstym, aczkolwiek niegroźnym powikłaniem. Najczęściej jest on spowodowany rozległością ubytku próchnicowego. Innymi słowy im głębszy ubytek, tym większe podrażnienie znajdującej się wewnątrz zęba miazgi (potocznie mówiąc nerwu), co z kolei owocuje zwiększoną wrażliwością zęba na zimne i kwaśne pokarmy, a nawet bólem samoistnym.

Nasza kliniki stomatologiczne stosują najsilniejsze z dostępnych obecnie znieczuleń Ubistesin Forte. Wybraliśmy je ponieważ pomimo wysokiej skuteczności, zachowuje bardzo wysoki profil bezpieczeństwa. W porównaniu z powszechnie stosowaną w przychodniach lignokainą, jest to znieczulenie dużo bezpieczniejsze, jednocześnie nieporównanie skuteczniejsze.

Pacjenci z nadciśnieniem niezależnie od planowanej implantacji powinni być pod opieką lekarza internisty lub kardiologa. Nadciśnienie pozostawione bez leczenia może bowiem prowadzić do groźnych w skutkach konsekwencji dla zdrowia, a nawet życia pacjenta.

Oczywiście istnieje możliwość ekstrakcji zęba i natychmiastowej implantacji. Postępowanie takie pozwala na ograniczenie ilości zabiegów, a przede wszystkim oszczędza kość wyrostka zębodołowego.

To z pozoru zabawne pytanie, spędza sen z powiek wielu pacjentom. Na szczęście implanty dentystyczne nie stanowią problemu podczas kontroli na lotniskach, ponieważ wykrywacze metalu ich nie rejestrują.

Każdy zabieg implantacji przeprowadzany jest w tak dobranym znieczuleniu, aby był całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Dodatkowo przed i po zabiegu pacjent otrzymuje leki przeciwbólowe, dzięki czemu lepiej znosi się okres pozabiegowy.

Implanty można wszczepiać w każdym wieku, ograniczeniem są jedynie warunki miejscowe, które z wiekiem ulegają pogorszeniu. Stosujemy jednak liczne zbiegi regeneracyjne, dzięki czemu również pacjenci w starszym wieku mogą cieszyć się pięknym uśmiechem.

Aktualności