ArrowArrow
ArrowArrow
Slider

Wyposażenie Klinik Stomatologicznych Dentaurus, to renomowany sprzęt medyczny najwyższej jakości, który daje naszym lekarzom jeszcze większe możliwości skutecznego leczenia.


ORTHOPANTOMOGRAPH OP 300

Cyfrowy RTG panoramiczny z przystawką cefalometryczną oraz tomografią 3D obsługiwaną przez program komputerowy do nawigacji implantologicznej - In2Guide.


ORTHOPANTOMOGRAPH OP 200D

RTG panoramiczny cyfrowy, produkowany przez twórcę ortopantomografii, fińską firmę Instrumentarium, zapewnia najwyższej jakości zdjęcia pantomograficzne oraz cefalometryczne - ORTHOCEPH OC 200D.


APARAT MYRAY (typ HYPERION, firmy CEFLA)

RTG panoramiczny cyfrowy, pozwala na wykonywanie zdjęć pantomograficznych w technologii cyfrowej z możliwością umieszczenia danych na płycie CD bądź kliszy.cefalometryczne - ORTHOCEPH OC 200D.


APARAT RTG INTRA(firmy PLANMECA)

Umożliwia wykonanie precyzyjnych zdjęć pojedynczych zębów.


APARAT RTG MAYRAY (typ EXTEND, firmy CEFLA)

Umożliwia wykonanie precyzyjnych zdjęć pojedynczych zębów.


JAPOŃSKI APARAT RTG BELMONT-PHOT-X II (firmy TOSHIBA)

Umożliwia wykonanie precyzyjnych zdjęć pojedynczych zębów.


DRUKARKA SUBLIMACYJNA HORIZON GS-S (firmy CODONICS)

Pozwala na odwzorowanie cyfrowych zdjęć RTG na kliszy. Bez użycia odczynników chemicznych szkodliwych dla środowiska.


UNITY STOMATOLOGICZNE S200 (firmy STERN WEBER)

Zapewniają komfort pracy lekarza i wygodę pacjenta.


MIKROSKOPY (firmy CARL ZEISS)

Umożliwiają powiększenie pola zabiegowego, co znacznie zwiększa precyzję pracy lekarza. Dodatkowo wyposażone są w kamerę i tor wizyjny pozwalający na transmisję zabiegu na ekran LCD.


GOLD (firmy VDW)

Urządzenia umożliwiające pracę narzędziami rotacyjnymi w kanale korzeniowym z możliwością kontroli momentu obrotowego i ilości obrotów na minutę. Usprawniają pracę lekarza, zapobiegają powikłaniom, np. złamanie narzędzia w kanale.


SILVER GOLD (firmy VDW)

Urządzenie umożliwiające opracowanie kanałów za pomocą specjalnych maszynowych narzędzi kanałowych NiTi. Gwarantują one bardzo dokładne opracowanie kanałów korzeniowych, nawet tych bardzo zakrzywionych, nadając im kształt stożka.


BEFILL (firmy VDW)

Pozwala na wypełnienie rozgrzaną do temperatury 190 stopni Celsjusza gutaperką kanału korzeniowego. Zapewnia to wyjątkową szczelność i zapobiega kolonizacji przez bakterię.X SMART (firmy Maillefer)

Kątnica endodontyczna redukująca służy do maszynowego opracowywania kanałów korzeniowych z zastosowaniem narzędzi niklowo tytanowych. Leczenie jest szybsze i dokładniejsze w porównaniu do ręcznego opracowywania pilnikami stalowymi.


CALAMUS (firmy Maillefer)

Nowoczesny system do wypełniania kanałów korzeniowych gutaperką na ciepło, system pozwalający również na wypełnienie wszelkiego rodzaju odgałęzień i kanałów bocznych co gwarantuje powodzenie leczenia endodontycznego.


QUICK SLEEPER 3 (firmy DHT)

Urządzenie do iniekcji środka znieczulającego, które dzięki sterowaniu komputerowemu zapewnia pacjentowi komfort podczas znieczulenia.


PROZONE (firmy W&H)

Uwalniając ozon zabija bakterie w polu zabiegowym, ma zastosowanie w chirurgi stomatologicznej,periodontologii oraz podczas leczenia kanałowego.


WIRÓWKA HETTICH

Pozwala na frakcjonowanie z pobranej krwi osocza bogatopłytkowego, które znacznie przyśpiesza gojenie po zabiegach chirurgicznych.


PENTAMIX 3 (firmy 3M)

Umożliwia idealne dobranie proporcji i wymieszanie masy wyciskowej, co przekłada się na precyzyjne wykonanie wycisków pod prace protetyczne.


RAYPEX 5 (firmy VDW)

Pozwala na precyzyjne oznaczenie długości roboczej kanału korzeniowego, co jest niezbędne do prawidłowego leczenia endodontycznego.


IMPLANTMED (firmy W&H)

Jest niezbędny przy zabiegu implantacji,pozwala na preparację łoża pod implant, jak również na precyzyjne wprowadzenie implantu w podłoże kostne.


PIEZON MASTER SURGERY (firmy EMS)

Urządzenie do piezo chirurgii, szczególnie przydatne przy zabiegach podnoszenia zatoki szczękowej, czy rozszczepienia wyrostka.


LAMPA WYBIELAJĄCA BEYOND

Umożliwiająca uzyskanie pięknego uśmiechu w ciągu 1 wizyty.


LAMPA POLIMERYZACYJNA DENIM (firmy KERR)

Zapewnia szybką i pewną polimeryzację materiałów wypełnieniowych.


DENYSTOMETR OSTEOCORE DEXA (firmy MEDILINK)

Zaawansowany technologicznie densytometr kostny, pozwala bardzo precyzyjnie określić stan tkanki kostnej w obrębie kręgosłupa oraz talerza biodrowego. Umożliwia szybkie i bezbolesne wykrycie osteoporozy u pacjenta, przy bardzo małej dawce promieniowania jonizującego.


DENYSTOMETR XR600 (firmy NORLAND)

Supernowoczesny cyfrowy densytometr kostny, pozwala bardzo precyzyjnie określić stan tkanki kostnej w obrębie kręgosłupa oraz talerza biodrowego. Umożliwia szybkie i bezbolesne wykrycie osteoporozy u pacjenta, przy bardzo małej dawce promieniowania jonizującego.


AUTOKLAWY MOCOM typ NEUTRA B (firmy STERN WEBER)

Czuwają nad bezpieczeństwem pacjentów, umożliwiając sterylizację urządzeń i narzędzi. Spełniają najwyższe normy zawarte w przepisach unijnych.


ASSISTINA 301 plus (firmy W&H)

Urządzenie zapewniające konserwację końcówek stomatologicznych,tak by zawsze gotowe były do pracy na najwyższym poziomie.


ZGRZEWARKI (firmy MILLSEAL)

Znajdują się w pracowni sterylizacji, umożliwiają przygotowanie pakietów narzędzi do procesu sterylizacji.


DESTYLARKA DEST MAX

Wytwarza wodę destylowaną,niezbędną do pracy gabinetu stomatologicznego.


 

Kliniki Stomatologiczne Dentaurus

Gdańsk

ul. Opolska 5
tel. 58 556 38 16
Pn-Pt 8-20, Sobota 8-15

Toruń - Kozacka

ul. Kozacka 17
tel. 56 477 0 479
Pn-Pt 8-20, Sobota 8-15

Toruń - Wyszyńskiego

ul. Wyszyńskiego 19
tel. 56 477 50 60
Pn-Pt 8-20, Sobota 8-15

Aktualności